REJESTRACJA:

Realizujemy świadczenia bezpłatnie w ramach zakontraktowanych usług dla:

  • poradni otorynolaryngologicznej,
  • poradni audiologicznej,
  • poradni logopedycznej

z Narodowym Funduszem Zdrowia

Rejestracja od poniedziałku
do czwartku
pod  tel. 63 243 63 48

-poniedziałki i środy
od 8.00 do 16.00

-wtorki i czwartki
od 10.00 do 18.00

 

Rejestracja do Poradni Logopedycznej
tel. 660 359 653

 

Prywatny gabinet
laryngologiczno-audiologiczny

pt. po wcześniejszej rejestracji
tel. 63 243 63 48

 


62-500 Konin
ul. Szarych Szeregów 6
tel. 63 243 63 48

APARATY SŁUCHOWE

REFUNDACJA

Dzieci i osoby do 26 roku życia:

Zarówno dzieci jak i osoby do 26 r życia w przypadku spełniania kwalifikacji wskazanych przez NFZ mogą liczyć na dofinansowanie do aparatu słuchowego w kwocie 2 000 pln na każdy aparat. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia obusznego słuchu osoba taka otrzyma od NFZ 4 000 pln refundacji na aparaty słuchowe.

Dofinansowanie takie przyznawane jest co trzy lata.

Osoby dorosłe

Osoby dorosłe (powyżej 26 r. życia)  w przypadku spełniania kwalifikacji wskazanych przez NFZ mogą liczyć na dofinansowanie do aparatu słuchowego w kwocie 700 pln na każdy aparat. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia obusznego słuchu osoba taka otrzyma od NFZ 1 400 pln refundacji na aparaty słuchowe.

Dofinansowanie takie przyznawane jest co pięć lata.

SYSTEM FM

Zarówno dzieci jak i osoby do 26 r życia w przypadku spełniania kwalifikacji wskazanych przez NFZ mogą liczyć na dofinansowanie do systemu wspomagania słuchu (SYSTEMÓW FM)  w kwocie  2 750 pln.

Dofinansowanie takie przyznawane jest co pięć lata.

Etapy doboru aparatów słuchowych

Rozpoznanie ubytku słuchu

Jeśli masz ubytek słuchu, jednym z pierwszych kroków jest decyzja o wypróbowaniu nowoczesnego aparatu słuchowego. Im wcześniej dojdzie do rozpoznania ubytku i podjęcia działań, tym wcześniej można odzyskać zdolność słyszenia i poprawić jakość swojego życia.

Aparat słuchowy to przedmiot bardzo osobisty

Dopasowanie aparatu słuchowego odbywa się w kilku etapach. W trakcie tego indywidualnego procesu aparat słuchowy jest tak dostosowywany, aby dostroić jego parametry do stopnia ubytku słuchu pacjenta, kształtu jego ucha i nawyków słuchowych. Gwarantuje to najlepsze możliwe dopasowanie, dające całkowitą satysfakcję i zadowolenie.

 Faza 1:

Konsultacja z protetykiem słuchu oraz lekarzem specjalistą otolaryngologiem, audiologiem

Pierwszym etapem jest wykonanie badania słuchu, aby stwierdzić, czy występuje ubytek słuchu. Na podstawie informacji uzyskanych w wyniku testu specjalista określa typ i stopień ubytku oddzielnie dla każdego ucha. Następnie omawia je z pacjentem i wyjaśnia, jakie opcje aparatu słuchowego najlepiej odpowiadałyby jego potrzebom.

Wybierając dla pacjenta  aparaty słuchowe oraz wykorzystywaną w nich technologię, specjalista weźmie pod uwagę stopień ubytku słuchu, kształt przewodów słuchowych, indywidualne potrzeby, gust i możliwości finansowe. Pacjent może wybierać spośród aparatów wewnątrzusznych oraz zausznych, urządzeń programowalnych cyfrowo lub analogowych, ze zdalnym sterowaniem lub bez niego, wyposażonych w odbiornik FM itd. Specjalista pobierze kształt odwzorowujący każde ucho, aby mieć pewność, że aparaty będą jak najlepiej dopasowane, zapewniając największy możliwy komfort noszenia.

Faza 2:

Dostosowanie do potrzeb klienta i dopasowanie aparatów słuchowych

Protetyk słuchu przygotował aparat słuchowy. Założy go pacjentowi i ustawi odpowiednio do stopnia ubytku słuchu i indywidualnych. Dodatkowo udzieli pacjentowi szczegółowych instrukcji odnośnie posługiwania się aparatem: jak włożyć aparat do ucha, jak go używać i w jaki sposób sterować głośnością. Specjalista wyjaśni także zasady konserwacji, powie, w jaki sposób wymieniać baterie, jak czyścić i suszyć urządzenia. Wreszcie wytłumaczy także, w jaki sposób aparat będzie reagował na różne warunki słyszenia. Teraz można już zabrać swój nowy aparat do domu.

Pierwsze kroki w używaniu nowego aparatu słuchowego

Przez pierwsze kilka dni użytkownik powinien zapoznać się ze swoim nowym aparatem słuchowym. Najpierw powinien nosić go przez kilka godzin dziennie w znajomym otoczeniu. Pewne rzeczy mogą wydawać się dziwne w tym czasie. Najlepszym sposobem badania odczuć związanych z nowym urządzeniem będą rozmowy z ludźmi lub oglądanie telewizji. Własny głos może brzmieć dziwnie lub zbyt głośno, ponieważ użytkownik mógł nabrać nawyku zbyt głośnego mówienia, aby słyszeć własny głos. Ćwicz cichsze mówienie. Zapisuj swoje doświadczenia – pomoże to Twojemu protetykowi słuchu w dostrojeniu aparatu.

Precyzyjne dopasowanie aparatu przez protetyka słuchu

Teraz użytkownik aparatu może omówić swoje pierwsze doświadczenia z protetykiem słuchu. Następnie aparat słuchowy zostanie dostosowany tak, aby dopasować go do specyficznych potrzeb użytkownika. Specjalista odpowie na wszystkie pytania i udzieli ogólnych wskazówek. Aparat może zostać dostrojony w trakcie tej wizyty, aby jeszcze bardziej poprawić komfort noszenia i rozumienie mowy.\

Faza 3:

Używanie nowego aparatu słuchowego

Teraz rozpoczyna się etap, kiedy możliwy staje się stopniowy powrót do dawnej jakości życia. W dalszym ciągu używaj aparatu po kilka godzin dziennie. Nie śpiesz się. Nauczysz się, w jaki sposób robić najlepszy użytek z aparatu i wkrótce zaczniesz cieszyć się wszystkimi zaletami, jakie ma on do zaoferowania.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z protetykiem słuchu, który chętnie udzieli wszelkiej pomocy.

WYPOŻYCZENIE
W firmie KIND Aparaty Słuchowe istnieje możliwość wypożyczenia przed zakupem wybranego aparatu słuchowego. Pozwala to pacjentowi przekonać się o pomocy jaką niesie aparat słuchowy w naturalnych warunkach i podczas codziennych sytuacji życiowych.

Jeśli pacjent wacha się nad wyborem aparatu słuchowego z pośród przymierzonych w gabinecie modeli, istnieje możliwość wypróbowania każdego z nich, wypożyczając aparat na kilka dni w celu przetestowania i przekonania się o różnicach pomiędzy aparatami słuchowymi.


Dlaczego dwa aparaty

W przypadku niedosłuchu obustronnego powinno się rozważyć
protezowanie binauralne, gdyż dwa aparaty słuchowe:

Zdecydowanie poprawiają zrozumiałość mowy
Pozwalają słyszeć w sposób najbardziej zbliżony
do naturalnego

Pomagają właściwie zlokalizować źródło dźwięku
Dają możliwość sumowania się dźwięku z obu
aparatów słuchowych, dzięki czemu słyszymy lepiej
i wyraźniej

GWARANCJA

Gwarancja najwyższej satysfakcji w KIND aparaty słuchowe
Jako jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie aparatów słuchowych, dysponujący ponad 570 oddziałami, oferujemy Państwu jakość na najwyższym poziomie: profesjonalną konsultację, innowacyjne produkty wysokiej klasy i szeroką gamę akcesoriów. W każdej chwili sami mogą się Państwo o tym przekonać.

Zapewniamy zawsze najwyższą technologię aparatów słuchowych.
Jeśli w ciągu czterech tygodni od zakupu aparatów słuchowych firmy KIND naprawdę nie osiągną Państwo lepszej jakości słuchu, zapewniamy
Państwu możliwość ich zwrotu.

Zapewniamy zawsze najlepsze ceny.
Jeśli w ciągu czterech tygodni od nabycia aparatu naszej firmy otrzymają Państwo korzystniejszą ofertę zakupu identycznego aparatu słuchowego, zapewniamy Państwu ten aparat w takiej samej cenie w naszej firmie oraz udzielamy dodatkowo 5% rabatu.*
Nie dotyczy produktów refundowanych ze środków publicznych (tj. z dofinansowaniem NFZ, PFRON, PCPR itp.).

* Obowiązuje przy pisemnej ofercie punktu z aparatami słuchowymi
znajdującego się w promieniu 50 km od opiekującego się Państwem
punktu protetycznego firmy KIND.

Zapewniamy zawsze najlepszą opiekę i konsultację.
Jeśli nie bedą Państwo całkowicie zadowoleni z naszej oferty, zapewniamy, że nie poniosą Państwo żadnych kosztów.

Zapewniamy zawsze najlepszy serwis.
Nawet jeśli Państwa aparat słuchowy nie został zakupiony u nas, zapewniamy pomoc i serwis, ponieważ jesteśmy otwarci na potrzeby każdego Pacjenta.